Královské sídlo El Escorial

madrid-bg-header-title.png
     
         
 
 

Královské sídlo El Escorial

 

Vydat se můžete třeba na obhlídku strohé, a přesto úchvatné stavby s názvem El Escorial, jejíž stavbu nařídil  Felipe II. již v roce 1563. Klášter, kostel a zámek naleznete na nádvoří, dominantou jsou čtyři věže se špičatými střechami na každém rohu stavby. V zimě je velmi pravděpodobné, že Vás zde zastihne bílá nadílka, jelikož palác se nachází v nadmořské výšce 1 028 m. Při prohlídce stanovenou trasou určitě nepřehlédněte: řadu zlatých gobelínů, obraz „Umučení sv. Matouše“, umělecká výtvarná díla v Museu de Pinturas. Patio de los Reyes, kterým musíte projít do baziliky, je slavnostní obdélníkové nádvoří, kde strohé zdi přechází do honosného průčelí. Projdete i bazilikou zakončenou 92 metrů vysokou kopulí do knihovny, která uchovává více než 40 000 svazků, některé již z 9. století!  Komplex kláštera se nachází v městečku San Lorenzo de El Escorial, 50 km od Madridu. Vlaky vyjíždějí z Atocha a Charmartínu.

          

Foto 2 - Rob Shenk, Foto 3 - Jacinta Iluch Valero

Ceny vstupenek (uvedené ceny jsou orientační, pro aktuální ceník navštivte oficiální stránky entradas.patrimonionacional.es) 

Dospělí (17+) Děti (0-4) Zvýhodněné
€10.00 zdarma €5.00

 

Do El Escorial se dostanete pohodlně vlakem ze stanice Chamartin, vlak jede zhruba 1 hodinu a 20 minut. Autem je nejrychlejší trasa po silnici A-6, kdy stačí sjet u městečka Guadarrama na silnici M-600, cesta trvá méně než hodinu, záleží však samozřejmě na dopravní situaci.

Sestavte si vlastní zájezd do Madridu!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje