Počasí Madrid | Teploty Madrid

madrid-bg-header-title.png
     
         
 
 

Počasí v Madridu

 

Klima extrémů, těmito slovy lze shrnout počasí v hlavním městě Španělska. Zimu, ač mírnou, poměrně razantně střídají vedra.Po většinu roku je nebe nad Madridem bez mráčku. Nejtelpejší měsíc je červenec, průměrné teploty se pohybují nad 30 °C, ale maximum je často vyšší než 35 °C. Pokus se chystáte jet do Madridu v tomto období, určitě vyžadujte klimatizaci na svém pokoji. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy průměrná denní maxima jsou nižší než 10 °C. V noci teplota často klesne pod bod mrazu, ale sníh tu nečekejte. Na jaře a na podzim je zde největší úhrn srážek, více než 50 mm, ale s deštníkem po ruce je to nejhezčí období na objevování krás Madridu.

Neexistuje špatný čas na návštěvu Madridu. Vzhledem k tomu, že se vždy něco děje, může být počasí důležitým faktorem při plánování Vaší návštěvy.

Last minute zájezdy do Madridu do 15 000 Kč

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Průměrné teploty v Madridu

 

Zdroj: weatherspark.com

V grafu můžete vidět celoroční průměrné nejvyšší (červená) a nejnižší (modrá) teploty v Madridu během roku. Průměrná teplota v Madridu se během roku většinou pohybuje mezi 1 °C a 33 °C a jen výjimečně se dostane pod -4 °C nebo přes 37 °C.

 Jaro v Madridu

Jaro je pravděpodobně nejpříjemnějším obdobím celého roku pro návštěvu Madridu. Dny se začínají prodlužovat, teplota začíná růst, ačkoli noci stále zůstávají poměrně chladné. Noční život v madridských ulicích se po zimě opět začíná probouzet k životu a venkovní kavárny se otevírají. Srážky a silnější vítr v této době nejsou ničím výjimečným. Přes den bude během většiny dní stačit krátký rukáv, v noci a chladnějších dnech se však neobejdete bez bundy.

 Léto v Madridu

Léto v Madridu je žhavé, dokonce tak žhavé, že je Madrid na čtvrtém místě mezi městy s nejvyšší průměrnou teplotou v Evropě. Nicméně díky vyšší nadmořské výšce a poloze je zde během léta poměrně dost vítaných úlev  v podobě nízké vlhkosti a chladnějších večerů. Drsné letní slunce hraje významnou roli v každodenním životě madridských obyvatel a i při plánování dovolené by ho všichni měli mít na paměti. Denní maxima mohou dosahovat až 40 °C, proto po obědě doporučujeme dopřát si siestu, podobně jako to mají ve zvyku všichni Španělé. Jakkoli nepříjemné může horko v Madridu být, je nutné říci, že se jedná o město s nejnižší relativní vlhkostí v Evropě, což dělá teplotu o něco snesitelnější. Nízká vlhkost také způsobí, že noci jsou o poznání chladnější. Právě letní večery jsou ideálním časem pro ochutnávku vyhlášeného nočního života, právě Madrid totiž má největší počet barů na obyvatele v celé Evropě. Pokud se rozhodnete Madrid v létě navštívit, doporučujeme především červen s průměrnými minimálními teplotami kolem 15 °C a průměrnými maximy kolem 27 °C. Co se týče srážek, ty jsou většinou koncentrovány do jarních a podzimních měsíců. V letních měsících je Madrid po Athénách druhé nejsušší město. Pokud nejste vyloženě vyznavači vysokých teplot, červenci v Madridu se raději vyhněte i z důvodu vyšších cen ubytování.

 Podzim v Madridu

Podzim je, stejně jako jaro, úžasné období pro návštěvu Madridu. Místní se vrací do školy a do práce, ve městě je jiná nálada než na jaře. Teploty jsou velmi příjemné, mnozí lidé jsou rádi, že ostré letní slunce přenechává vládu tomu mírnějšímu podzimnímu. Na podzim také probíhá množství kulturních událostí. Na konci podzimu je velká šance, že narazíte na dešťové přeháňky, není to však nic, co by deštník nemohl zachránit.

 Zima v Madridu

Dokonce i v zimě je obloha v Madridu často modrá, jen s malými světlými mráčky. Čerstvý horský vzduch svlažuje město a v centru je opět více místních než turistů. Kontinentální tendence podnebí znamenají, že v Madridu narazíte na poměrně mnoho chladných zimních dní. Výjimkou nejsou ani teploty sahající pod bod mrazu podpořené sněžením. Nejnižší průměrné teploty v nejchladnějších měsících, prosinci a lednu, jsou kolem 2 °C, nejvyšší 10 °C. Slunečního svitu si zde v zimě užijete o poznání více než v naprosté většině jiných evropských měst, průměrně 5 hodin denně.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti Madrid

Aktualizováno 13/03/2016 01:00skoro jasnoskoro jasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje