Madridské zahrady a parky

madrid-bg-header-title.png
     
         
 
 

Madridské zahrady a parky

 

Pokud Vás prohlídky unavily a potřebujete klid a přírodu, navštivte oázu v srdci města Jardin Botanico. Vstup do botanické zahrady je hned vedle muzea Prado. Tyto zahrady, které ukrývají asi 30 000 různých druhů stromů a rostlin z celého světa, byly založeny Karlem III. pro místní univerzitní fakultu. Každý strom a rostlina je označena štítkem s latinským názvem. Dostanete se sem metrem a zahrada je otevřená od 10:00 do 20:00 každý den.

K procházce se přímo nabízí i jeden z velkých parků. Největším a podle mnohých i nejkrásnějším ze všech parků v Madridu je Parque del Retiro. Park má i svou tzv. „růžovou zahradu“, v krásném zákoutí můžete strávit odpoledne i s malými dětmi. Ve středu parku se nacházejí dvě budovy známé jako Palacio de Velázquez a Palacio de Cristal, kde se velmi často konají výstavy umění.

          

Foto 2 - Enric Archivell, Foto 3 - Gregorio Puga Bailón

Na pravém břehu řeky Manzanares, kousek od města, kam se dostanete metrem (stanice Lago nebo Batan) nebo lanovkou (z Paseo de Pintor Rosales) naleznete park Casa de Campo. Jeho rozloha je asi 4 000 akrů, takže tu nepotkáte tolik lidí jako v centrálních parcích. Na romantickou projížďku po umělém jezírku si můžete pronajmout lodičku. Najdete tu i Parque Zoológico nebo velký zábavní park, se nachází v jižní části.

Na západním okraji Madridu blízko řeky Manzanares jsou dva rozsáhlé parky s názvem Rosales a Parque del Oeste (Park West). Jsou ideálními hřišti pro děti. Každý rok na jaře se zde koná výstava růží, kde se uděluje mezinárodní ocenění za nejlepší květy.

Sestavte si vlastní zájezd do Madridu!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje