Královský palác Aranjuez

madrid-bg-header-title.png
     
         
 
 

Královský palác Aranjuez

 

Velmi blízko Královskému paláci svým vzhledem a honosností má i Aranjuez - sídlo králů využívané již od 15. století. Po několika požárech a rekonstrukcích byly autenticky vystavěny i zahrady. Zahrada Jardín del Parterre je vyzdobena četnými sochami, Jardín de la Isla vyniká fontánami a Jardín del Príncipe je vysazena ve stylu anglické zahrady. Najdeme v ní také Casa del Labrador, neoklasicistní lovecký pavilon postavený na rozkaz krále Carlose IV. Zelenou oázku hledejte 47 kilometrů od Madridu, vlaky sem jezdí každých 30 minut z nádraží Atocha. Od května do října (s výjimkou srpna) je vypravován zvláštní turistický vlak, který jezdí v sobotu pod názvem Tren de la Fresa (Strawberry Train). Vyhlídková jízda tímto vláčkem přidá Vašemu výletu na romantičnosti.

          

Foto 1 - Manuel M. V., Foto 2 - Barcex

Ceny vstupenek (uvedené ceny jsou orientační, pro aktuální ceník navštivte oficiální stránky www.english-heritage.org.uk/daysout/properties/stonehenge) 

Dospělí (17+) Děti (0-4) Zvýhodněné
€9.00 zdarma €4.00

 

Do Aranjuezu jezdí každých 20 minut vlaková linka C-3 z madridského nádraží Atocha. Cesta vlakem trvá pouhých 45 minut. Cesta autem vám zabere 40 minut, stačí když pojedete na jih po silnici A-4, ze které před Aranjuezem sjedete na M-305. 

Sestavte si vlastní zájezd do Madridu!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje