Zájezdy do Madridu | Dovolená Madrid

madrid-bg-header-title.png
     
         

Zájezdy do Madridu

 

Nejjednodušší a nejpohodlnější cestování je letadlem. Madrid lze samozřejmě dosáhnout také autem, cesta je však dlouhá a velmi vysilující. Jedete přece jen do hlavního města, a pokud neznáte místní silniční uzly, může se Vám plánovaná délka výrazně protáhnout. Při cestě z Prahy najedete kolem 2 300 km a za volantem strávíte více než 26 hodin. Oproti letence tedy ani výrazně neušetříte, pokud jedete sami nebo ve dvou. Další možností je autobus. Autobus jezdí nejčastěji z Prahy a to i několikrát týdně, cesta však trvá minimálně 33 hodin a ceny s tuzemskými dopravci se pohybují kolem 3,5 tis korun za jednu cestu.

Nejlevnější zájezdy do Madridu

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Madridu!

 

 
 

Jídlo a noční život

 

Pokud nemáte stravu přímo na hotelu, není žádný problém posnídat v některé z mnoha Panaderías (pekařství), na oběd si zajít do restaurace dále od centra (naleznete zde i tzv. polední menu za cenu okolo 7 - 10) a večer zkusit navštívit jednu z vyhlášených restaurací. Pokud milujete tanec, navštivte Corral de la Moreria. Restaurace nabízí nejlepší flamenco show v Madridu (jídlo – okolo 30€). Tradiční jídla naleznete v restauraci Botin, která je zapsaná v Guinessově knize rekordů jako nejstarší restaurace na světě (jídlo – okolo 20€). Ze slavného Cafe de Oriente je nádherný výhled na Plaza de Oriente a královský palác (jídlo – okolo 25€). Na paellu zajděte buď do La Buganvilla (jídlo – okolo 17€) nebo La Barraca (jídlo – okolo 15€). Pokud milujete mořské plody, vyzkoušejte restauraci La Trapera, která je svou kuchyní vyhlášená (3 chody okolo 40€). Z nesčetného množství salátu, těstovin paella atd. si vyberete v Al natural restaurantes (jídlo – okolo 17€). A pokud pro vás noc ještě nekončí, v blízkosti Plaza de Santa Barbara či Plaza de Dos de Mayo, je soustředěno velké množství populárních barů, hospod, restaurací rychlého občerstvení i cukráren. Další variantou je navštívit místní supermercados a využít nabídky z místních potravin. Ceny jsou téměř srovnatelné s českými velkoměstskými cenami. V restauracích si budete muset trošku připlatit.

Madrid je velmi živým městem a zábava zde rozhodně nekončí po západu slunce. Kluby a restaurace jsou v sezóně otevřeny každý večer v týdnu. I v pozdních večerních hodinách zde můžete – jak je ostatně ve Španělsku zvykem – absolvovat večeři o několika chodech. Mnoho nočních podniků je otevřeno až do rána.

          

Madrid - kulturní metropole

 

Třímilionové město nabízí směs architektonických stylů v nevídaném rozsahu a kulturní dědictví hodné hrdé španělské historie. To ovšem neznamená, že by zde ubylo jižanského temperamentu a bujného nočního života. U obou tváří Madridu platí, že je věčná škoda nepoznat je na vlastní kůži. Je v podstatě neustále městem veselí a oslav radosti ze života. Nejvíce ale ožívá při svátcích, kterých se tu koná několik: Corrida de toros, Semana Sena (týden předcházející Velikonocům) a Fiesta. Ta je v Madridu nezapomenutelným zážitkem - do ulic se vydají snad všichni, od malinkých dětí po důchodce, a protančí celou noc. Velmi často uslyšíte z barů a restaurací znít španělské flamenco, hudbu, která má cikánské, arabské a židovské kořeny. K flamencu neodmyslitelně patří i tanec, který tu svede každé děvčátko z předměstí. Divadelní představení a projekce filmů jsou tu na denním pořádku, patřičně hrdí jsou místní na světové proslulého Pedra Almódovara, který zde strávil svá raná filmařská léta. Nejvíce zasvěcený oslavám je srpen - postupně (od 6. do 15.) v jednotlivých částech Madridu probíhají Fiestas de San Lorenzo, San Cayetano a Virgen de la Paloma. Budete uchváceni průvody doplněnými tancem a koncerty na chodnících či v parku Vistillas a okolí.

Peníze a platební karty

 

Stejně jako většina ostatních zemí EU, Španělsko používá eura, které nahradila peseta v roce 2002.  Občas můžete stále vidět ceny uvedené v pesetách vedle ceny v eurech. Prakticky jakákoli banka nebo směnárna (označené slovem cambio) Vám vymění peníze nebo cestovní šeky z většiny zemí, včetně českých. Směnárny jsou otevřeny po delší dobu než banky, ale obecně mají horší nabídku kurzů.

Karty jako jsou Visa, MasterCard, Maestro, Cirrus, v menší míře pak Amex, jsou akceptovány v celém Španělsku. Můžete je použít i ve většině hotelů, v restauracích a obchodech, při tom se však budete muset prokázat identifikačním průkazem (např. cestovní pas či občanský průkaz). Kreditní karty lze použít také v bankomatech. Předem si však kontrolujte výši poplatků u své banky.

Last minute

 

Poslední dobou stále více lidí vyčkává se svou dovolenou na poslední chvíli. Máte-li výhodu časové flexibility, sledujte pravidelně nabídku a do Madridu se můžete (zejména koncem podzimu a v zimě) dostat za směšnou cenu.

Může se ale stát i pravý opak – do Madridu se zdaleka neléta jen sezónně, takže pokud se potřebujete vejít do přesného termínu, raději jednejte co nejdříve. Pokud máte pevnou pracovní dobu či školní rozvrh, využijte spíš tzv. First minute, ceny jsou také velmi příznivé a máte jistotu, že opravdu odletíte.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Počasí v oblasti Madrid

Aktualizováno 13/03/2016 01:00skoro jasnoskoro jasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje