Vychutnejte si týden věnovaný experimentálním filmům na Madrid Experimental Cinema Week - Aktuálně o Madridu | Co se děje v Madridu

madrid-bg-header-title.png
     
         
Blogy »

Vychutnejte si týden věnovaný experimentálním filmům na Madrid Experimental Cinema Week

Chcete-li se dobře bavit, vhodnou alternativou těchto dlouhých, chladných, podzimních večerů by se pro vás mohlo stát shlédnout nějaký dobrý film s experimentálními momenty, v dobré společnosti a s pytlíkem popcornu pod paží. Pokud jste odhodlaný odhalit nejvíce inovativní experimentální žánr v mezinárodním měřítku, pak není nic jednoduššího, než se vydat do hlavního města Španělska, kde se v době od 16. do 23. listopadu 2012 bude konat na různých místech ve městě kulturní událost, která je známá jako Madrid Experimental Cinema Week.
Experimental Film Week of Madrid neboli La Semana de Cine Experimental de Madrid je festival, který se již od roku 1991 každoročně pořádá v Madridu. Je zaměřen na podporu výzkumu filmu a poskytuje platformu pro ty, kteří se věnují experimentálnímu žánru a právě zde se snaží široké veřejnosti prezentovat svou práci. Ale pozor - hovoříme o jiném filmu, než na jaký jsme byli zvyklí. Inscenace jsou nekonvenční, nezávislé, s tematickým průlomem a volným stylem, které zahrnují "nové jazyky". Tento experimentální žánr nezná čas ani prostor a velice často vytvářejí nové perspektivy a nové vize reality. Dokonce se mohou střídat sny, fantazie nebo hudba. Proto také mohou být někteří lidé při sledování filmů mírně zmateni. Během 22. ročníku madridského experimentálního týdne se město stává přehlídkou všeho, co je nové, podivné, kontroverzní, ale žádané v moderní kinematografii. Včetně kategorií, ve kterých nové experimentální filmy bojují za svou čest, vysílání a diskusi o jejich umělecké formě. Festival, jehož hlavním cílem je podpora filmového výzkumu a který poskytuje základnu pro zobrazení práce všech těch, jež působí v experimentálním žánru, se skládá ze dvou částí: oficiální a paralelní. Také jsou uděleny finanční ceny: Cena za nejlepší film v hodnotě 9 000 €, Zvláštní cena poroty v hodnotě 6 000 € a Cena Institutu kinematografie a audiovizuálního umění (ICAA) v hodnotě 3 000 €.

Adresa:
Asociación de Amigos del Cine Experimentální de Madrid
Apartado de Correos 19090
28080 Madrid, Španělsko
* Tel: +34 91 457 23 11
* Fax: +34 91 457 79 73
* E-mail: scim@semanacineexperimentalmadrid.com
* Website: http://www.semanacineexperimentalmadrid.com

 

 
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Počasí v oblasti Madrid

Aktualizováno 13/03/2016 01:00skoro jasnoskoro jasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje